tel. 0606 347 221, e-mail: biuro@rp-tech.pl, www: http://www.rp-tech.pl, 44-100 Gliwice, ul. Konarskiego 18C

Technologia PolyJet

Jak działa drukowanie 3D w technologii PolyJet?

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV. Proces wygląda następująco :

  • oprogramowanie drukarki automatycznie ustawia modele na stole roboczym, dzieli je na warstwy i decyduje czy nakłada w danym miejscu materiał modelowy czy też podporowy.
  • drukarka nakłada krople materiału zgodnie z programem, aby natychmiast utwardzić je światłem z promieniami UV. Nadmiar materiału zbierany jest poprzez specjalnie zamontowana rolkę, dzięki czemu powierzchnia modelu ulega wyrównaniu. Proces ten jest powtarzany co warstwę, z tą różnicą, że kolejne z nich budowane są na poprzednio utwardzonej.
  • po zakończeniu procesu użytkownik usuwa materiał podporowy. Model jest gotowy do pracy zaraz po usunięciu podpory.

Korzyści z druku w technologii PolyJet
Największą zaletą technologii jest możliwość tworzenia narzędzi, prototypów lub nawet gotowych części z niewiarygodną dokładnością powierzchni i precyzją, pozwalającą otrzymać nawet najbardziej skomplikowane geometrie.

  • twórz gładkie, bardzo dokładne prototypy;
  • buduj krótkie serie wyspecjalizowanych narzędzi, połączeń czy złożeń;
  • wydrukuj nawet najbardziej skomplikowane kształty;
  • twórz modele zbudowane z kilku różnych materiałów, zmieniając ich kolor i właściwości mechaniczne;
  • zobacz jakie specjalne właściwości oferują konkretne materiały. Od odporności na wysoką temperaturę przez przezroczystość po imitację polipropylenu. Znajdź materiał, który spełni Twoje oczekiwania;

Drukowanie w kolorze i z wielu materiałów

Najbardziej zaawansowany system Connex może tworzyć modele charakteryzujące się różnymi kolorami  i zmiennymi właściwościami mechanicznymi. Connex3 łączy dwa lub trzy materiały i tworzy z nich kompozytowe materiały typu Digital.

Połącz materiał sztywny z imitującym gumę by uzyskać model o różnej skali twardości Shore'a. Mieszaj kolory magenta, niebieski (cyan) i żółty by otrzymać gamę różnych barw. Buduj narzędzia ze sztywnego materiału, obudowane gumą, która nie uszkodzi produktu.

Najnowsze realizacje

Technologia FDM

FDM to technologia, która została opatentowana przez Stratasys pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. FDM to jedyna technologia druku 3D wykorzystująca produkcyjne termoplasty, które gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną, termiczną czy chemiczną.

Technologia PolyJet

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.

 

Szybkie prototypowanie

Metoda szybkiego wykonywania prototypów to produkcja pojedynczych egzemplarzy rzeczy, w celu ich testowania, badania lub dalszego rozwijania.

Czym jest druk 3D

Drukowanie 3D lub inaczej wytwarzanie przyrostowe to proces budowania trójwymiarowych części bezpośrednio na podstawie modeli komputerowych. Obiekt, który ma zostać stworzony, dzielony jest w specjalnym oprogramowaniu na poziome warstwy o bardzo małej wysokości. Po rozpoczęciu pracy drukarki nakładają na siebie kolejne warstwy modelu, aż do zakończenia pracy.

   Odwiedź nasz profil na Facebooku